WSM roboti

června 15, 2022

Za podvod na 7801 investorovi soud uložil podnikateli Jiřímu Kubíčkovi trest 8 let vězení, peněžitý trest 9 milionů korun a zákaz působení ve vedení firem na 10 let, což je nejvyšší možný trest.

Podle soudu způsobil škodu 2,25 mld korun.

Podnikatel Kubíček zprostředkovával klientům v letech 2012 – 2017 v ČR a SR zřízení obchodního účtu k obchodování na devizovém trhu forex.

Nabízel tak licence automatickému obchodnímu softwaru roboti, jenž měly vyhodnocovat obchodní příležitosti. Policie však žádný takový software nedohledala a ani neměl k danému typu podnikání potřebné povolení od ČNB. Celý systém fungoval na principu letadla.

Získané peníze vyváděl na účty jiných společností, kupoval si za ně nemovitosti a klientům zasílal výpisy z jejich údajných účtů, aby je udržel v přesvědčení, že vše funguje.

Policie zajistila majetek, nemovitosti a peněžní prostředky ve výši přibližně 1/3 způsobené škody. Trestní řízení proti podnikateli iniciovala ČNB.

Kubíček svou vinu odmítá a tvrdí, že software Roboti existují v počítačích, které zabavila policie a klienti mohli kdykoliv od smlouvy odstoupit.

Kauza:

Obecné
picture

Nejnovější příspěvky

Kauzy