C2H

ledna 26, 2022

Městský soud v Praze povolil oddlužení bývalému vlastníkovi módní značky Kara Michalu Mičkovi, který podnikal také s obchodním řetězcem Pietro Filipi. Soud uvedl, že „dlužník se nachází v úpadku, neboť má peněžité závazky k vícero věřitelům, které po dlouhou dobu není schopen plnit a současně jeho závazky jsou ve zřejmém nepoměru k výši majetku, tudíž naplňuje definici jak platební neschopnosti, tak předlužení. Ačkoli v jednání dlužníka, který se zavázal k enormním dluhům, aniž mohl uspokojivě vysvětlit, jak by je mohl v případě neúspěchu v podnikání vyrovnat, lze spatřovat lehkomyslnost. Totéž lze říci o jednání věřitelů, kteří se při poskytnutí zápůjček dlužníkovi či korporacím ve skupině spokojili se zajištěním stojícím pouze na vědomí úspěchů dlužníka v jeho předchozím podnikání,“ uvedl soud v rozhodnutí.

Dle insolvenčního správce JUDr. Jana Langmeiera a skupiny věřitelů je situace, za které bylo povoleno oddlužení velmi nestandardní, vzhledem k tomu, že nevlastní žádnou nemovitost, automobil a jeho pravděpodobný výdělek bude méně než 900tis korun ročně.

 Mičkovy firmy prodaly v minulých letech dluhopisy v hodnotě několika set milionů, které sloužily k financování módních značek této skupiny.  V minulém roce na sebe podnikatel podal insolvenční návrh a jako fyzická osoba dluží více než 120 milionů korun.

Kauza:

Skupina C2H
picture

Nejnovější příspěvky

Kauzy