J.O. Investment

října 28, 2021

Policie navrhla obžalovat čtyři osoby v kauze rozsáhlého investičního podvodu spojeného s firmou J.O. Investment. Stíhané osoby vylákaly podle kriminalistů od téměř čtyř tisícovek klientů částku více než 2,3 miliardy korun.

 

Policie viní zástupce investiční společnosti J.O. Investments z podvodu a z legalizace výnosů z trestné činnosti. Čtvrtého člověka, který do firmy nepatřil, stíhá taktéž za praní špinavých peněz.

Podle kriminalistů vykazoval obchodní model společnosti J.O. Investment znaky Ponziho schématu. Pod záminkou nereálného zhodnocení vkladů na finančním trhu nabízela firma investice na světových burzách v USA, Evropě i v Asii.

Manažeři společnosti však peněžní prostředky klientů neinvestovali a peníze používali pro svou vlastní potřebu.

Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili hotovost v korunách, eurech i dolarech, nemovitosti, vozidla značek Bentley, Maserati či Ferrari, šperky včetně hodinek značky Rolex či cihly zlata i dalších drahých kovů, to vše v celkové hodnotě 1,3 miliardy korun.

Soud už dříve rozhodl, že poškození klienti mohou uplatňovat svá práva pouze prostřednictvím společného zmocněnce.

Policisté poté vyzvali oběti údajného podvodu, aby se jim hlásily jen písemně a aby nepodávaly vlastní trestní oznámení, protože by to prodloužilo trestní řízení.

Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. O podání obžaloby rozhodne pražské vrchní státní zastupitelství. V případě pravomocného rozsudku hrozí obžalovaným trest odnětí svobody až na 10 let.

Kauza:

J.O. Investment
picture

Nejnovější příspěvky

Kauzy