Shrnutí prvního roku působení Money Advocate

října 5, 2021

První rok fungování neziskové organizace Money Advocate s sebou přinesl řadu úspěchů. Pomáháme desítkám poškozených klientů a poradců v 6 tuzemských i zahraničních kauzách při vymáhání majetku v hodnotě 0,5 miliardy Kč. Na vyřešených i probíhajících kauzách jsme si ověřili nutnost naší role ve světě finančního poradenství a důležitost prověřování investičních společností. Věříme, že transparentní jednání je pro investory důležité a mělo by být poskytováno od samého začátku. Naší činností není kritizovat či snižovat profesionalitu finančních poradců, jsme tu pro ně jako silný partner, o kterého se mohou opřít jak při svém vzdělávání, tak ve chvílích, kdy sami naletěli podvodům. Jsme rádi, že se nám daří získávat důvěru a pomáhat tak v boji proti nekalému jednání investičních společností, jejichž cílem bylo již od začátku vydělání peněž na svých klientech.

 

Mezi úspěchy Money Advocate, na které jsme právem hrdí, patří aktivní zprostředkování spolupráce více advokátních kanceláří na jedné kauze a společný postup při jejím řešení. V takových případech se ukazuje, jak velmi zanedbaná je prevence a schopnost vyhodnocovat nekalé jednání či pochybení z podezřelých znaků, které jsou si velmi podobné. Do budoucna proto plánujeme rozšířit své aktivity na edukaci těchto znaků a rozšiřování prevence.

 

Jako odborníci na investiční podvody poskytujeme odborné řešení a právní pomoc při podvodném jednání při správě finančních prostředků či nemovitostí třetí stranou. Nabízíme také finanční konzultace, velmi rádi vám poradíme s účetnictvím a daněmi. Spolupracujeme s prověřenými a kvalitními finančními poradci a společnostmi, které vám v případě zájmu doporučíme. Nově jsme rozšířili své pole působnosti služeb pro správce svěřenských fondů, kteří mohou nevědomě či nechtěně udělat při správě majetku celou řadu chyb a nesou za ně plnou zodpovědnost. Dáváme si za cíl edukovat správce, aby k těmto pochybením docházelo zcela výjimečně. Naši zakladatelé  jsou již řadu let členy  Komory svěřenských správců a poradců. Aktivně se stále v tomto oboru vzděláváme a máme bohaté zkušenosti.

 

V současné době jsme  kapacitně připraveni přijímat další kauzy a poskytnout pomoc nejen finančním poradcům, ale také komukoli dalšímu, kdo má podezření z nekalého jednání. Doporučujeme se na nás obrátit včas při prvních náznacích možného netransparentního nakládání s financemi. Vždy je lepší situaci prověřit a naučit se tak rozpoznávat „nesprávné“ chování, než jednat ve chvíli, kdy už je na nápravu pozdě. Setkat se s námi můžete na finanční konferenci Colors of Finance, která proběhne 13. 10. 2021 v Ostravě.

 

Tým Money Advocate

Kauza:

Obecné

Nejnovější příspěvky

Kauzy